Trasa 1 - Otrębusy i okolica

24 Maj

Poziom: średnio trudna

Długość: około 7 km

Przebieg trasy: Siedlisko Jasminum, Muzeum Motoryzacji i Techniki, Toeplizówka, Karolin (siedziba zespołu Mazowsze), Leśniczówka na Dębaku, Siedlisko Jasminum.

Muzeum Samochodow waskie2 Otrebusy Siedlisko Jasminum sale weselne komunijne restauracja hotelFullSizeRender 5

Wyruszamy spod Siedliska Jasminum. Najpierw udajemy się do Muzeum Motoryzacji i Techniki, na zwiedzanie powinniśmy przeznaczyć przynajmniej godzinę. Następnie wsiadamy na rowery, wracamy do skrzyżowania i skręcamy w prawo, w ulicę Natalińską. Na trzecim skrzyżowaniu skręcamy w prawo, w ulicę Wiejską. Po prawej stronie znajduje się Toeplizówka, po lewej – spichlerz z XVIII wieku.

Teraz przed nami nieco dłuższy fragment trasy – udamy się do dworu Karolin, gdzie siedzibę miał zespół Mazowsze, będący jednym z największych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego (obecną siedzibą zespołu jest leżący naprzeciwko Matecznik Mazowsze).

Teoplitzowka waskie2 Otrebusy Siedlisko Jasminum sale weselne komunijne restauracja hotelIMG 0179

Spod Toeplizówki wracamy do skrzyżowania z ulicą Natalińską i skręcamy w nią w prawo. Mijamy tory kolejki WKD i po chwili skręcamy w ulicę Piaseckiego. Jedziemy nią prosto, aż do skrzyżowania z ulicą Świerkową, w którą skręcamy w prawo. Po lewej stronie znajduje się dwór Karolin, po prawej – Matecznik Mazowsze.

Po zwiedzeniu Karolina nadszedł czas, by zanurzyć się w pięknym lesie Młochowskim. Uroczymi duktami leśnymi dojedziemy do Leśniczówki na Dębaku.

Z ulicy Świerkowej skręcamy w prawo, w ulicę Jeżynową. Po dojechaniu do krawędzi lasu możemy kontynuować jazdę tą ulicą, lub pojechać głębiej w las. Po około 500 metrach skręcamy w lewo, w kierunku wschodnim i kontynuujemy jazdę przez około kilometr. Powinniśmy wyjechać z lasu obok Leśniczówki na Dębaku. Tuż obok – po drugiej stronie pola – znajduje się niezwykła kapliczka Matki Bożej Królującej we Wszechświecie – z konstrukcją symbolizującą wszechświat, dzieło Boga, w trzech wymiarach.

Mazowsze aleja lipowa waskie Siedlisko Jasminum sale weselne komunijne restauracja hotelIMG 0195

Spod kapliczki ruszamy polną drogą, która doprowadzi nas do ulicy Natalińskiej. Tu mamy dwie możliwości – albo skręcamy w ulicę Tarniny, która jest piękną aleją lipową i doprowadzi nas do ulicy Piaseckiego, którą dojedziemy do ulicy Natalińskiej, lub od razu skręcamy w lewo, w ulicę Natalińską. Jedziemy nią cały czas prosto, z powrotem do Siedliska Jasminum, gdzie możemy odpocząć po trudach wędrówki.

Super User

The concept was born by native New Yorkers Alex Wilmot and James Cruickshank, along with Larry Kramer and Craig Koenig, whose vision was to provide the neighborhood with delicious comfort food in a cozy, intimate setting.